چگونه بهترین سشوار را خریداری کنیم

چگونه بهترین سشوار را خریداری کنیم


چگونه بهترین سشوار را خریداری کنیم


نکاتی از متخصصین و کارشناسان تولید در دنیا در مورد انتخاب بهترین سشوار برای شما، شامل ویژگی های که در مورد سشوارها باید بشناسید و به دنبال آن باشید و برای آن پول خرج کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.
بهترین سشوارها سبک و با کاربری آسان هستند و به سرعت و بی صدا میتوانند مو را خشک کنند. این صفحه را بخوانید تا نکات خرید بهترین سشوار مناسب با بودجه خود را پیدا کنید.
اگر برای انتخاب سشوار اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن است یک جنس بد نصیبتان شود. سشوارهای ضعیف کاربری ضعیف دارند، پر سر و صدا هستند و در موی شما الکتریسیته ساکن ایجاد می کنند. هیچ یک از آنها برای استفاده مداوم و طولانی مدت مناسب نیستند.
در زیر به توضیح انواع سشوار و مزایا و معایب هریک از آنها می پردازیم و اینکه چگونه برای انتخاب یک سشوار ایده آل تصمیم بگیریم. 
به محض اینکه تصمیم به خرید یک سشوار برای خود گرفتید، ابتدا مطمئن شوید که بررسی ها و آموزش های ما در مورد سشوار را مطالعه کرده اید،تا بواسطه آن بتوانید بهترین انتخاب متناسب با بودجه خود را داشته باشید.

_سشوارهای ارزان پایه ای

دسته اول:سشوار هایی با رنج قیمت بین 50 هزار تومان تا 100 هزار تومان


اگر در مورد استایل و مدل موی خود وسواس ندارید و از سشوار فقط برای خشک کردن سریع موهایتان استفاده میکنید، پس یک سشوار ارزان و با قیمت پایه برای نیاز شما عالی است.
ما در این بازه قیمتی چند مدل را تست کرده ایم که در این طبقه بندی از کیفیت مطلوبی در مقایسه با سایر مدل ها برخوردار هستند که به شما معرفی می کنیم:
سشوار موزر مدل -(Mozer_MZ5903)
سشوار پرومکس مدل-(ProMax_8334)
سشوار نوا مدل_(Nova_6137)
سشوار فیلیپس مدل_(PHILIPS_PH8103)
در این رنج قیمیتی کیفیت مطلوبی دارند.
در این بازه قیمتی حتی اگر به دنبال یک سشوار کاربردی و سبک هستید که بتوانید علاوه بر استفاده در منزل به راحتی درسفر نیز همراه ببرید و فضای کمی از چمدان شما را اشغال کند و در عین حال موهایتان را سریع خشک کند، می توانید از مدل سشوار های مسافرتی انتخاب کنید که باوجود کیفیت مطلوبشان قیمت بسیار پایین تری نیز دارند.ازمیان سشوار های مسافرتی مدل های معرفی شده در ذیل را ما تست کردیم که از کیفیت مطلوب تری نسبت به رقبا برخوردار هستند:
سشوار مسافرتی پرومکس مدل(ProMax_REF8591)
سشوار مسافرتی بلک_اندیکر مدل(Black & Decer_PX4)
سشوار مسافرتی نوا_(Nova_MV662)

حتی ارزانترین و پایه ای ترین سشوار ها هم دارای امکاناتی مثل تنظیم میزان حرارت و تنظیم شدت جریان هوا هستند و معمولا چند لوازم جانبی از قبیل (معمولاً سری مترکز کننده و پخش کننده باد) دارند. در مورد این ملحقات، اطلاعات زیر ا بخوانید.
از مزایای این دسته از سشوار به ارزان و کاربردی بودن آنها می توان اشاره کرد.
و از معایب این دسته می توان گفت که برای استفاده مدوام و طولانی مدت در طول روز مثل سالن های زیبایی و آرایشگاه ها مناسب نیستند. و از طرف دیگر معمولا برای خلق مدل های موی خاص و به روزدارای امکانات پیشرفته ای نمی باشند.

_سشوارهای حرفه ای

دسته دوم: سشوار هایی با رنج قیمتی بین 100 هزار تومان تا 200 هزار تومان و بالاتر

اگر شما روی یک سشوار حرفه ای سرمایه گذاری کنید میتوانید انتظار لوازم جانبی بیشتر و کارکرد های بیشتری داشته باشید که به شما اجازه خلق استایل های مختلف را میدهد.
یک سشوار حرفه ای علاوه بر لوازم جانبی اولیه مانند سری متمرکز کننده و پخش کننده جریان هوا، باید طیف خوبی از تنظیمات دما و جریان هوا را ارئه دهد که شامل یک "پرتاب خنک" است که دما را به سرعت کاهش میدهد و به حالت دهی مو کمک میکند نیز می باشد. بعضی از سشوارهایی که در این طبقه بندی ما تست کردیم و از کیفیت بالاتری نسبت به باقی برخوردار بودند شامل موارد ذیل میشوند:
سشوار پاناسوینک مدل_(Panasonic_PA8856)
سشوار روزیا مدل_(Rozia_HC8208)
سشوار پرومکس مدل_(Promax_8591)
سشوار موزر مدل_(Mozer-3100)
سشوار فیلیپس مدل_(PHILIPS_salon fashion)
سشوار آاِگ مدل_(AEG_HT5580)
در صدر سشوارهای با قیمت پایه، یک سشوارمتناسب با استایل حرفه ای میتواند دارای فناوری یونی یا تغذیه کننده برخوردار باشد، کنترل لمسی داشته باشد و وات بالا داشته باشد. ممکن است شامل لوازم جانبی مانند فیلتر ورودی هوای یدکی باشد.
این طبقه قیمتی مزایایی از قبیل عملکردها و لوازم جانبی بیشتر برای خلق سبک های مختلف، قدرت بیشتر وجود دارد
و از معایب این طبقه قیمت گرانتر آن ها می باشد.

در مدل های جدید تری از انواع سشوار که با تکنولوژی های جدید تر و سبک های متفاوتی تولید شده اند می توان سشوار چرخشی را نام برد که از نظر شکل ظاهری و کارایی متفاوت هستند و از نظر کیفی نیز در سطح قابل قبولی هستند.
که نمونه آن سشوار چرخشی جیمی مدل_(GEMI_GM4B27)

_یک سشوار چقدر باید قدرتمند باشد؟

هر چقدر وات سشوار بالاتر باشد قادر به ایجاد گرمای بیشتری است و شما سریعتر قادر به خشک کرد ن موهایتان خواهید بود.

برای بیشتر افراد، وات بین 1500 و 1800 مناسب است. به هر صورت حتی مدل های ارزان این روزها میتوانند قدرت 2000 وات یا بیشتر را تولید کنند . بعضی از مدل های حرفه ی تا 5000 وات نیز قدرت دارند.
مدل های با وات پایین تر در دسترس هستند که معمولا برای برای مصارف خانگی و مسافرتی خریده میشوند.


سشوارهای سبک وزن

512 گرم وزن سبکترین سشواری بود که ما تست کردیم.
اگر موی شما بلند است یا میخواهید استایل موی پیچیده ای درست کنید، باید سشوار را برای مدت بیشتری در دست نگه دارید. مطمئن شوید که مدلی را انتخاب میکنید که بعد از چند دقیقه منجر به درد بازوی شما نشود.
مدل های سبک وزن حدود 500 گرم است. سبکترین مدل با وزن فقط 512 گرم است اما بعضی از سشوارها با وزن 1077 گرم بیش از دوبرابر وزن دارند.
اگر تعادل سشوار ضعیف باشد به نظر سنگین ترمیاید و نگه داشتن آن مشکلتر است. اگر میتوانید قبل از خرید از وزن سشوار مطلع شوید و چک کنید که مناسب شما هست یا نه.

بهترین سشوار برای هر نوع مو چیست؟

موی صاف

بدنبال سشواری باشید که به اندازه کافی سبک است تا بتوانید به راحتی آن را برای مدت طولانی در بالای موی خود نگه دارید تا بتوانید بهترین استایل را با گرفتن سشوار در کل طول مو از ریشه تا انتها ایجاد کنید . یک عملکرد یونی برای نرم کردن، درخشان کردن و لطیف کردم موی صاف خوب است.


موی پیچ دار

موی پیچ دار اگر به حال خود رها شود تا خشک شود در پیچ دار ترین حالت خود قرار میگیرد. برای اینکه سشوار پیچ و تاب مو را از بین نبرد، سشواری را انتخاب کنید که بتواند مو را به آهستگی و با دقت خشک کند.سشوار های با وات پایین تر نیز برای این مدل ها مناسب است.

اگر ترجیح میدهید مویتان بصورت طبیعی خشک شود یک باد سریع به آن بدهید تا حجم مو اضافه شود، بدنبال سشواری باشید که روی تنظیمات بالا به سرعت خشک کند. استفاده از پخش کننده خوب است اما راه کندی برای ایجاد پیچ های حجم دار است.


موی فر

سشواری با سری بسیار نازک انتخاب کنید تا بتوانید موی خود را در هر بخش بدون دمش بیش از حد در آن نقطه خشک کنید. از خشک کردن بیش از حد مو اجتناب کنید و سشواری را انتخاب کنید که امکان خشک کردن آهسته و با دقت را بدهد. یک عملکرد یونی برای درخشان کردن و نرم کردن مو خوب است.

موی لخت

سشواری را انتخاب کنید که دارای سری متمرکز کننده باشد تا در قسمت ریشه مو بالا آمدگی ایجاد کند. این کار به موی شما حالت حجم دار میدهد. خشک کردن مو در دمای پایین برای این نوع مو خوب است و همچنین برای موهای آسیب پذیر نسبت به موهای سخت تر نیز بهتر است از دمای پایین تراستفاده کنید. گرما باعث آسیب میشود زیرا رطوبت مو را از بین میبرد و هرچقدر گرما بیشتر باشد، رطوبت بیشتری از بین میرود. در صورت امکان موی خود را با حرارت پایین و در تنظیم سرعت پایین تری خشک کنید و از نگه داشتن سشوار در مقابل مو خودداری کنید.

آیا نیاز به عملکرد یونی دارم؟


خریدن سشوارهای با فناوری یونی بسیار رایج است. فناوری یونی با استفاده از یونهای منفی مو را نرم میکند که با عبور هوا روی یک جریان الکتریکی انجام میشود.
عملکرد یونی میتواند ویژگی دائمی یک سشوار باشد به ویژه یک سشوار حرفه ای و این عملکرد با فشار یک دکمه انجام میشود. تولید کنندگان ادعا میکنند که عملکرد یونی از مو محافظت میکند، مو خوره را کاهش میدهد، درخشش را افزایش میدهد و الکتریسیته ساکن را مهار میکند.
در تست های قبلی دریافتیم که استفاده از تنظیم یونی علائم میکروسکوپی آسیب که ناشی از خشک کردن مو در دما و سرعت بالاست را کاهش میدهد. لذا اگر میخواهید موی خود را سریع خشک کنید توصیه میکنیم که از عملکرد یونی استفاده کنید. به هر صورت، اگر همیشه موی خود را در قدرت و سرعت پایین نیز خشک میکنید، عملکرد یونی میتواند آسیب به مو را به حداقل برساند.
تصاویر زیر از چپ، موی نرمال، مو بعد از 100 بار خشک کردن با گرما و سرعت حداکثری، مو بعد از 100 خشک کردن با گرما و سرعت حداکثری با عملکرد یونی را نشان می دهد.


چه سشوارهای دیگری را میتوانم در نظر داشته باشم؟

فناوری سرامیک: این فناوری برای اضافه کردن درخشش در عین حفاظت از مو در برابر آسیب و موخوره طراحی شده.


سری متمرکز کننده: یک لوازم جانبی باریک که استاندارد است. این سری جریان و گرما را متمرکز میکند. آن را مستقیم به سمت ریشه مو نگه دارید تا به مو حجم دهد اما آن را متناوباً تکان دهید تا از آسیب به مو جلوگیری شود. بعضی از جریان های هوا با متمرکز کننده بسیار داغ میشوند لذا باید از گرمای کمتر استفاده کنید.


شلیک سرد: موی خنک حالت خود را بهتر حفظ میکند لذا از این ویژگی برای کاهش سریع دمای هوا و تنظیم حالت موی خود استفاده کنید. بیشتر دکمه های شلیک سرد را باید مرتباً فشار دهید تا عمل کنند و بعضی از آنها سفت هستند.

پخش کننده: چنگال های پخش کننده موی شما را بالا نگه میدارند تا به ریشه ها حجم دهند. آنها همچنین خشونت جریان هوا را کاهش میدهند که به پیچ و تاب مو کمک میدهد. با استفاده از پخش کننده زمان خشک کردن مو بیشتر میشود که میتواند استفاده روزانه از آن را وقت گیر کند.

حلقه آویز: یک حلقه در بالای سیم برق وجود دارد که برای آویزان کردن سشوار به منظور خنک شدن مناسب است.

فناوری تغذیه کننده: روغن ها به هدف مبارزه با الکتریسیته ساکن یا موخوره در سشوار تزریق میشوند.


سیم برق: اگر میخواهید سشوار را تا بالای آینه بالا بیاورید بدنبال سیم برق باشید. سیم ها از زیر دومتر تا بیش از سه متر متفاوتند. هیچگاه سیم برق را موقع نگهداری دور سشوار نپیچید زیرا منجر به خرابی سیم پیچ داخلی شده و ریسک آتش سوزی دارد. بعضی از سشوارها سیم جمع کن دارند.


ورودی هوای دارای فیلتر: بیشتر سشوارها دارای درپوش انتهایی قابل جدا شدن هستند که دارای فیلتر شبکه ای هستند که جلوی ورود گرد و خاک به موتور را میگیرد. این قسمت باید دائما تمیز شود تا از جمع شدن ذرات جلوگیری شود، در غیر اینصورت جریان هوا کاهش یافته و منجر به گرم شدن بیش از حد دستگاه و در طولانی مدت آسیب رسیدن به دستگاه میشود. این کار زمانی بیشتر اهمیت پیدا میکند که شما از محصولات حالت دهی به مو زیاد استفاده کنید.


سویچ ها: دو نوع کلید وجود دارند، مدل کشویی و شاسی. سویچ های کشویی در روی دستگیره قرار دارند و اگر سفت باشند استفاده از آنها مشکل است، لمس آنها مشکل است و انگشت به سختی به آنها میچسبد. سویچ های شاسی زمانی که آنها را فشار میدهید عمل میکنند. استفده از آنها آسان است اما ممکن است سهواً روشن شوند و باعث تغییر گرما و سرعت در میانه کار شوند.


فناوری تورمالین: شامل تولید یون های منفی است و هدف آن سرعت بخشیدن به فرایند خشک کردن مو و کاهش الکتریسیته ساکن است.
ما مدل های معرفی شده در بالا را تست کردیم و این سشوار ها را از بین پر فروش ترین ها بررسی کردیم و دریافتیم که هزینه بیشتر به معنی کیفیت بهتر نیست. لذا ارزش دارد که قبل از خرید این بررسی ها را مرور کنید.


سشوارهای معرفی شده در فروشگاه اینترنتی ابروباد نیز همانند سایر محصولات این فروشگاه در برند های متفاوت با کیفیت های تست شده در رنج های قیمتی متفاوت عرضه شده است که با کمترین سود ممکن عرضه می شود. و علاوه بر تضمین کیفیت تضمین پایین ترین قیمت را نیز دارد. یعنی علاوه بر تامین سلیقه های مختلف این اطمینان خاطر را به شما می دهد که با پایین ترین قیمت در مدل انتخابی خود خرید کرده باشید.

نظرات بازدیدکنندگان