معرفی ۱۰ برند لوکس جواهرات دنیا

جواهرات همیشه بخشی از تاریخچه بشریت بوده و در حال حاضر نیز بخش مهمی را تشکیل می دهد. در زمان های گذشته، جواهرات برای نشان دادن شأن اجتماعی، ریشه های خانوادگی و میزان اهمیت استفاده می شده است. امروزه، اشخاص جواهرات را به دلایل متعددی مورد استفاده قرار می دهند. برخی از جواهرات برای افزودن زرق و برق به دسته لباس های مُد خود استفاده می کنند. برخی دیگر از یک جفت النگو (دستبند) و گردنبند همانند با آنها برای نشان دادن شخصیت و تک بودن خود استفاده می کنند. البته، بسیاری از مردم جواهرات را برای ابراز علاقه و احساس عشق خود استفاده می کنند، مانند حلقه نامزدی و حلقه عقد.
برای تعداد کمی از برگزیدگان، تنها جواهراتی که برازندگی و تجمل بسیاری را از خود ساطع می کنند، مورد قبول هستند. این فهرست ۱۰ نشان تجاری (برند) جواهر معروف و بسیار گران دنیا را رتبه بندی کرده است. ممکن است که تعداد کمی از این نام ها برای مردم عادی آشنا به نظر برسند اما تنها تعداد بسیار کمی استطاعت مالی خرید از نام های قرار گرفته در این فهرست را دارند. آنها را در ادامه بررسی می کنیم.

شماره ۱۰: چوپارد (chopard)

موسسه چوپارد در کنار ساخت ساعت های لوکس سوئیسی، بخاطر کلکسیون جواهرات بسیار مجلل و لوکس خود نیز شناخته شده است. رویکرد چوپارد درکنار استفاده از ریزنقش ترین و ظریفترین طراحی ها و ریز ترین قطعات مواد برای جواهرات، شامل استفاده استادانه از لایه های ضخیم طلای ۱۸ عیار و سنگ های گرانبها با درجات بسیار عالی است. علاوه بر این، چوپارد بر روی جزئیات و ظرافت بسیار حساس بوده، که به خط تولید بسیار گران آنها ارزش بیشتری نیز می بخشد.

شماره ۹: میکیموتو (Mikimoto)

بنیان گذار شرکت میکیموتو، کوکیچی میگیموتو فقط بخاطر کلکسیون خود شناخته نشده است، بلکه به خاطر این واقعیت نیز معروف شده است که استفاده از مرواریدهای پرورشی در صنعت هنری قطعات جواهری را ابداع کرد و توسعه داد. کلکسیون میکیموتو تنها ریزترین مرواریدها را انتخاب میکند که شامل مرواریدهای دریای جنوب، مرواریدهای صورتی رنگ حلزونی، مرواریدهای منطقه تاهیتی، مرواریدهای سفید و انواع نادر دیگر میشود. علاوه بر آن، خط جواهرات میکیموتو برای بخشهای فلزی تنها از طلا و پلاتینوم ۱۸ عیار و به همان خوبی الماس با درجه بالا استفاده میکند. تنها برای جواهراتی که زنجیرهی مرواریدی دارند، ریزترین نخ های ابریشم مورد استفاده قرار می گیرد.

شماره ۸: بولگاری (bvlgary)

بدون شک بولگاری یک برند بسیار شناخته شده در موارد مجلل و لوکس است، از صنعت مد گرفته، تا ساعت و تا جواهرات. و هنگامی که بر روی مود آخر میآید (منظور جواهرات است)، این برند شهر رُم، بدون از دست دادن تمایل خود به سنت گرایی، زیبایی و تجمل را بصورت بسیار عالی در هم میآمیزد. حتی امروزه، کلکسیون بولگاری خصوصیات ویژهی خانهها را به رخ میکشد، که شامل سنگ جواهرهای نتراشیده بزرگ برای تزئین منزل، اشکال جسورانه، و استفاده از سنگهای جواهر کوژ-تراش شده (سنتی که به زرق و برق دهه ۱۹۶۰ ایتالیا بازمیگردد) می باشد. بولگاری در کنار بهترین سنگ جواهرهای نتراشیده، تنها از طلای ۱۸ عیار برای کلکسیون خود استفاده میکند.

شماره ۷: پیاگِت (piaget)

پیاگت بعنوان یک نام آشنای دیگر برای افراد عادی، در آغاز بصورت یک شرکت ساعت سازی در بخش سوئیسی منطقه ژورا شروع به کار کرد. با پیشرفت تجارت، تجارت آنها به سرعت به سمت جواهرات گرایش یافته و در آن سرآمد شدند. این شرکت موارد مجلل را برای آنهایی که استطاعت مالی پرداخت هزینه های مطالبه شده برای نمونه های ارائه شده توسط این شرکت را دارند، بصورت هنرمندانه ای تولید میکند. امروزه، پیاگت به این میبالد که مفاهیم دنیای قدیم را با طراحی های مدرن خود درآمیخته، که در حال حاضر ظاهرخطوط شیک و زوایای برجستهای دارند. اما مشهورترین نمود آن گل رُز است، که تبدیل به طرح مشخصه پیاگت شده است.

شماره ۶: گرَف (graff)

گرَف یک برند بسیار بالا و با ارزش در دنیا است که بخصوص در میان افراد ثروتمند و سرآمد بسیار پرطرفدار است. چیزی که کلکسیون گرَف را خاص میکند، فقط هنر دستساز بودن جواهرات و یا کیفیت جواهرات تراشنخورده آن و فلزات مورد استفاده برای خلق آثار بسیار گران نیست. بلکه اندازه سنگهایی است که گرَف در خط جواهرات از آنها استفاده میکند. این سنگ ها بسیار بزرگ بوده و بنیانگذار گرَف، لورنس گرَف، این روش را میپسندد.

شماره ۵: تیفانی اند کو (tiffany & co)

اکثریت مردم میدانند که وقتی نام تیفانی در جواهرات بکار میرود یک نام مجللِ بسیار بزرگ است، بیشتر بخاطر اینکه خط آنها شامل آثاری میشود که هرچقدر هم ویژه باشند، بصورت متوالی قابل استفاده هستند. کلکسیون گسترده آنها تنها به خانم ها محدود نمیشود، و تیفانی نیاز آقایان و بچه ها را نیز به همان خوبی فراهم میکند. با تولید طراحیهای کلاسیک از زمان شروع فعالیت در سال ۱۸۳۷، ابتکارات و تولیدات تیفانی توسط هنروران بسیار ماهر ساخته میشوند. و آن آثار هنری که در بخش آثار فوق مجلل طبقه بندی میشوند، برای تکمیل اغلب نیاز به سالهای زیادی دارند.

شماره ۴: بوچلاتی (buccellati)

بوچلاتی با خلق جواهرات ظریف و زیبا از بهترین طلاهای ایتالیایی ریشه های رومی (رُمی) خود را تجلیل میکند. شرکت جواهراتی هنر رومی، طراحی های الهام گرفته از هنر رومی را تولید کرده و آنها را در کلکسیون خود قرار داده است. گردنبندها و دستبند و مچبندهای سبک رومی تنها برخی از موارد بسیار پر فروش آنها است. همچنین بوچلاتی به این میبالد که دارای طراحیهای خاصی هستند که به جواهرات آنها ظاهر بسیار خوشآیند و جذابی میبخشد، مثل فلزات صیقل خورده و درخشان که با پوشش ضخیمی از سنگهای تراشخورده و الماس پوشیده شدهاند.

شماره ۳: ون کلیف و آرپلز (van cleef & arpels)

ون کلیف و آرپلز زمانی تشکیل شد که استل آرپلز و آلفرد ون کلیف تصمیم گرفتند که شراکت با هم را بصورت دائم کنند. در حالی که بیشتر کلکسیون آنها نوعی از زیبای را نشان میدهد که در دنیای قدیم یافت میشود (منظور طراحی قدیمی است)، این شرکت خط دیگری از آثار دارد که کلاس و برازندگی مربوط به خود را دارد. این موسسه یک کلکسیون عظیم را عرضه میکند که جنبه هنری سنتی و روایات را با تخصص های تکنیکی آمیخته است.

شماره ۲: کارتیه (cartier)

یک نام آشنای دیگر در این فهرست، کارتیه نامی است که برای دورانهای زیادی فعال بوده است. کارتیه در زمان تاسیس درسال ۱۸۶۰، موسسهای بود که برای خانواده های سلطنتی جواهرسازی میکرد که خواهان یک کلکسیون شخصی بودند. قابل تشخیصترین طراحی کارتیه پلنگ است، که برای جذب ذائقه متغیر مشتریان خود، همواره اصلاح شده و دچار مفهوم آفرینی مجدد گشته است. کارتیه بدلیل وفاداریش به تاریخ هنر تزئین معروف است اما چندین خط را نیز خلق کرده که هنر دنیای قدیم را نیز به همان خوبی تجلیل میکند.

شماره ۱: هری وینستون (harry Winston)

هری وینستون بعنوان نامی که در تجارت جواهرات بسیار طنین انداز است، تجارت خود را در سال ۱۹۳۲ آغاز کرده و از آن زمان یکی از بالاترین برندها بوده است. کلکسیون هری وینستون که با استفاده از بهترین سنگهای جواهر تراشنخوده و ریزترین فلزات و تنها توسط اساتید جواهرساز ساخته میشوند. آثار ساخته شده در موسسه هری وینستون  نه تنها بسیار زیبا و بسیار پر زرق و برق هستند، بلکه بسیار با دوام بوده و به خوبی از آزمون زمان عبور میکنند.

در مطلب های بعدی به معرفی برندهای معروف بدلیجات در دنیا که از زیبایی و ظرافت، شباهت بسیاری به جواهرات معروف و گران قیمت دنیا دارند می پردازیم که تعدادی از آنها عبارتند از ژوپینگ (xuping)، سواروسکی (swarovski)، وینویز(Viennois)، نئوگالری(neoglory)، وای اس ایکس(ysx) و…..