7224e5c07a12d1a4cc376760dc0ebb99c4282
راهنمای خرید سشوار

نکاتی از متخصصین و کارشناسان تولید در دنیا در مورد انتخاب بهترین سشوار برای شما، شامل ویژگی های که در مورد سشوارها باید بشناسید و به دنبال آن باشید و برای آن پول خرج کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.
بهترین سشوارها سبک و با کاربری آسان هستند و به سرعت و بی صدا میتوانند مو را خشک کنند. این صفحه را بخوانید تا نکات خرید بهترین سشوار مناسب با بودجه خود را پیدا کنید.
اگر برای انتخاب سشوار اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن است یک جنس بد نصیبتان شود. سشوارهای ضعیف کاربری ضعیف دارند، پر سر و صدا هستند و در موی شما الکتریسیته ساکن ایجاد می کنند. هیچ یک از آنها برای استفاده مداوم و طولانی مدت مناسب نیستند. 
در زیر به توضیح انواع سشوار و مزایا و معایب هریک از آنها می پردازیم و اینکه چگونه برای انتخاب یک سشوار ایده آل تصمیم بگیریم. 
به محض اینکه تصمیم به خرید یک سشوار برای خود گرفتید، ابتدا مطمئن شوید که بررسی ها و آموزش های ما در مورد سشوار را مطالعه کرده اید،تا بواسطه آن بتوانید بهترین انتخاب متناسب با بودجه خود را داشته باشید.

سشوارهای ارزان پایه ای

دسته اول: سشوارهایی با رنج قیمت بین ۵۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان

اگر در مورد استایل و مدل موی خود وسواس ندارید و از سشوار فقط برای خشک کردن سریع موهایتان استفاده میکنید، پس یک سشوار ارزان و با قیمت پایه برای نیاز شما عالی است.
ما در این بازه قیمتی چند مدل را تست کرده ایم که در این طبقه بندی از کیفیت مطلوبی در مقایسه با سایر مدل ها برخوردار هستند که به شما معرفی می کنیم: 
سشوار موزر مدل -(Mozer_MZ5903) 
سشوار پرومکس مدل-(ProMax_8334) 
سشوار نوا مدل_(Nova_6137) 
سشوار فیلیپس مدل_(PHILIPS_PH8103) 
در این رنج قیمیتی کیفیت مطلوبی دارند.
در این بازه قیمتی حتی اگر به دنبال یک سشوار کاربردی و سبک هستید که بتوانید علاوه بر استفاده در منزل به راحتی درسفر نیز همراه ببرید و فضای کمی از چمدان شما را اشغال کند و در عین حال موهایتان را سریع خشک کند، می توانید از مدل سشوار های مسافرتی انتخاب کنید که باوجود کیفیت مطلوبشان قیمت بسیار پایین تری نیز دارند.ازمیان سشوار های مسافرتی مدل های معرفی شده در ذیل را ما تست کردیم که از کیفیت مطلوب تری نسبت به رقبا برخوردار هستند: 
سشوار مسافرتی پرومکس مدل(ProMax_REF8591) 
سشوار مسافرتی بلک_اندیکر مدل(Black & Decer_PX4) 
سشوار مسافرتی نوا_(Nova_MV662)

حتی ارزانترین و پایه ای ترین سشوار ها هم دارای امکاناتی مثل تنظیم میزان حرارت و تنظیم شدت جریان هوا هستند و معمولا چند لوازم جانبی از قبیل (معمولاً سری مترکز کننده و پخش کننده باد) دارند. در مورد این ملحقات، اطلاعات زیر ا بخوانید.
از مزایای این دسته از سشوار به ارزان و کاربردی بودن آنها می توان اشاره کرد.
و از معایب این دسته می توان گفت که برای استفاده مدوام و طولانی مدت در طول روز مثل سالن های زیبایی و آرایشگاه ها مناسب نیستند. و از طرف دیگر معمولا برای خلق مدل های موی خاص و به روزدارای امکانات پیشرفته ای نمی باشند.

سشوارهای حرفه ای

دسته دوم: سشوار هایی با رنج قیمتی بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان و بالاتر

اگر شما روی یک سشوار حرفه ای سرمایه گذاری کنید میتوانید انتظار لوازم جانبی بیشتر و کارکرد های بیشتری داشته باشید که به شما اجازه خلق استایل های مختلف را میدهد. 
یک سشوار حرفه ای علاوه بر لوازم جانبی اولیه مانند سری متمرکز کننده و پخش کننده جریان هوا، باید طیف خوبی از تنظیمات دما و جریان هوا را ارئه دهد که شامل یک “پرتاب خنک” است که دما را به سرعت کاهش میدهد و به حالت دهی مو کمک میکند نیز می باشد. بعضی از سشوارهایی که در این طبقه بندی ما تست کردیم و از کیفیت بالاتری نسبت به باقی برخوردار بودند شامل موارد ذیل میشوند:
سشوار پاناسوینک مدل_(Panasonic_PA8856)
سشوار روزیا مدل_(Rozia_HC8208)
سشوار پرومکس مدل_(Promax_8591)
سشوار موزر مدل_(Mozer-3100)
سشوار فیلیپس مدل_(PHILIPS_salon fashion)
سشوار آاِگ مدل_(AEG_HT5580) 
در صدر سشوارهای با قیمت پایه، یک سشوارمتناسب با استایل حرفه ای میتواند دارای فناوری یونی یا تغذیه کننده برخوردار باشد، کنترل لمسی داشته باشد و وات بالا داشته باشد. ممکن است شامل لوازم جانبی مانند فیلتر ورودی هوای یدکی باشد. 
این طبقه قیمتی مزایایی از قبیل عملکردها و لوازم جانبی بیشتر برای خلق سبک های مختلف، قدرت بیشتر وجود دارد
و از معایب این طبقه قیمت گرانتر آن ها می باشد.

در مدل های جدید تری از انواع سشوار که با تکنولوژی های جدید تر و سبک های متفاوتی تولید شده اند می توان سشوار چرخشی را نام برد که از نظر شکل ظاهری و کارایی متفاوت هستند و از نظر کیفی نیز در سطح قابل قبولی هستند.
که نمونه آن سشوار چرخشی جیمی مدل_(GEMI_GM4B27)

یک سشوار چقدر باید قدرتمند باشد؟

هر چقدر وات سشوار بالاتر باشد قادر به ایجاد گرمای بیشتری است و شما سریعتر قادر به خشک کرد ن موهایتان خواهید بود.

برای بیشتر افراد، وات بین ۱۵۰۰ و ۱۸۰۰ مناسب است. به هر صورت حتی مدل های ارزان این روزها میتوانند قدرت ۲۰۰۰ وات یا بیشتر را تولید کنند . بعضی از مدل های حرفه ی تا ۸۰۰۰ وات نیز قدرت دارند. 
مدل های با وات پایین تر در دسترس هستند که معمولا برای برای مصارف خانگی و مسافرتی خریده میشوند.
سشوارهای سبک وزن

۵۱۲ گرم وزن سبکترین سشواری بود که ما تست کردیم.
اگر موی شما بلند است یا میخواهید استایل موی پیچیده ای درست کنید، باید سشوار را برای مدت بیشتری در دست نگه دارید. مطمئن شوید که مدلی را انتخاب میکنید که بعد از چند دقیقه منجر به درد بازوی شما نشود. 
مدل های سبک وزن حدود ۵۰۰ گرم است. سبکترین مدل با وزن فقط ۵۱۲ گرم است اما بعضی از سشوارها با وزن ۱۰۷۷ گرم بیش از دوبرابر وزن دارند. 
اگر تعادل سشوار ضعیف باشد به نظر سنگین ترمیاید و نگه داشتن آن مشکلتر است. اگر میتوانید قبل از خرید از وزن سشوار مطلع شوید و چک کنید که مناسب شما هست یا نه.
بهترین سشوار برای هر نوع مو چیست؟

موی صاف

بدنبال سشواری باشید که به اندازه کافی سبک است تا بتوانید به راحتی آن را برای مدت طولانی در بالای موی خود نگه دارید تا بتوانید بهترین استایل را با گرفتن سشوار در کل طول مو از ریشه تا انتها ایجاد کنید . یک عملکرد یونی برای نرم کردن، درخشان کردن و لطیف کردم موی صاف خوب است.


موی پیچ دار

موی پیچ دار اگر به حال خود رها شود تا خشک شود در پیچ دار ترین حالت خود قرار میگیرد. برای اینکه سشوار پیچ و تاب مو را از بین نبرد، سشواری را انتخاب کنید که بتواند مو را به آهستگی و با دقت خشک کند.سشوار های با وات پایین تر نیز برای این مدل ها مناسب است.

اگر ترجیح میدهید مویتان بصورت طبیعی خشک شود یک باد سریع به آن بدهید تا حجم مو اضافه شود، بدنبال سشواری باشید که روی تنظیمات بالا به سرعت خشک کند. استفاده از پخش کننده خوب است اما راه کندی برای ایجاد پیچ های حجم دار است.


موی فر

سشواری با سری بسیار نازک انتخاب کنید تا بتوانید موی خود را در هر بخش بدون دمش بیش از حد در آن نقطه خشک کنید. از خشک کردن بیش از حد مو اجتناب کنید و سشواری را انتخاب کنید که امکان خشک کردن آهسته و با دقت را بدهد. یک عملکرد یونی برای درخشان کردن و نرم کردن مو خوب است.

موی لخت

سشواری را انتخاب کنید که دارای سری متمرکز کننده باشد تا در قسمت ریشه مو بالا آمدگی ایجاد کند. این کار به موی شما حالت حجم دار میدهد. خشک کردن مو در دمای پایین برای این نوع مو خوب است و همچنین برای موهای آسیب پذیر نسبت به موهای سخت تر نیز بهتر است از دمای پایین تراستفاده کنید. گرما باعث آسیب میشود زیرا رطوبت مو را از بین میبرد و هرچقدر گرما بیشتر باشد، رطوبت بیشتری از بین میرود. در صورت امکان موی خود را با حرارت پایین و در تنظیم سرعت پایین تری خشک کنید و از نگه داشتن سشوار در مقابل مو خودداری کنید.

آیا نیاز به عملکرد یونی دارم؟

خریدن سشوارهای با فناوری یونی بسیار رایج است. فناوری یونی با استفاده از یونهای منفی مو را نرم میکند که با عبور هوا روی یک جریان الکتریکی انجام میشود. 
عملکرد یونی میتواند ویژگی دائمی یک سشوار باشد به ویژه یک سشوار حرفه ای و این عملکرد با فشار یک دکمه انجام میشود. تولید کنندگان ادعا میکنند که عملکرد یونی از مو محافظت میکند، مو خوره را کاهش میدهد، درخشش را افزایش میدهد و الکتریسیته ساکن را مهار میکند. 
در تست های قبلی دریافتیم که استفاده از تنظیم یونی علائم میکروسکوپی آسیب که ناشی از خشک کردن مو در دما و سرعت بالاست را کاهش میدهد. لذا اگر میخواهید موی خود را سریع خشک کنید توصیه میکنیم که از عملکرد یونی استفاده کنید. به هر صورت، اگر همیشه موی خود را در قدرت و سرعت پایین نیز خشک میکنید، عملکرد یونی میتواند آسیب به مو را به حداقل برساند. 
تصاویر زیر از چپ، موی نرمال، مو بعد از ۱۰۰ بار خشک کردن با گرما و سرعت حداکثری، مو بعد از ۱۰۰ خشک کردن با گرما و سرعت حداکثری با عملکرد یونی را نشان می دهد.
چه سشوارهای دیگری را میتوانم در نظر داشته باشم؟

فناوری سرامیک: این فناوری برای اضافه کردن درخشش در عین حفاظت از مو در برابر آسیب و موخوره طراحی شده.


سری متمرکز کننده: یک لوازم جانبی باریک که استاندارد است. این سری جریان و گرما را متمرکز میکند. آن را مستقیم به سمت ریشه مو نگه دارید تا به مو حجم دهد اما آن را متناوباً تکان دهید تا از آسیب به مو جلوگیری شود. بعضی از جریان های هوا با متمرکز کننده بسیار داغ میشوند لذا باید از گرمای کمتر استفاده کنید.


شلیک سرد: موی خنک حالت خود را بهتر حفظ میکند لذا از این ویژگی برای کاهش سریع دمای هوا و تنظیم حالت موی خود استفاده کنید. بیشتر دکمه های شلیک سرد را باید مرتباً فشار دهید تا عمل کنند و بعضی از آنها سفت هستند.

پخش کننده: چنگال های پخش کننده موی شما را بالا نگه میدارند تا به ریشه ها حجم دهند. آنها همچنین خشونت جریان هوا را کاهش میدهند که به پیچ و تاب مو کمک میدهد. با استفاده از پخش کننده زمان خشک کردن مو بیشتر میشود که میتواند استفاده روزانه از آن را وقت گیر کند.

حلقه آویز: یک حلقه در بالای سیم برق وجود دارد که برای آویزان کردن سشوار به منظور خنک شدن مناسب است.

فناوری تغذیه کننده: روغن ها به هدف مبارزه با الکتریسیته ساکن یا موخوره در سشوار تزریق میشوند.


سیم برق: اگر میخواهید سشوار را تا بالای آینه بالا بیاورید بدنبال سیم برق باشید. سیم ها از زیر دومتر تا بیش از سه متر متفاوتند. هیچگاه سیم برق را موقع نگهداری دور سشوار نپیچید زیرا منجر به خرابی سیم پیچ داخلی شده و ریسک آتش سوزی دارد. بعضی از سشوارها سیم جمع کن دارند.


ورودی هوای دارای فیلتر: بیشتر سشوارها دارای درپوش انتهایی قابل جدا شدن هستند که دارای فیلتر شبکه ای هستند که جلوی ورود گرد و خاک به موتور را میگیرد. این قسمت باید دائما تمیز شود تا از جمع شدن ذرات جلوگیری شود، در غیر اینصورت جریان هوا کاهش یافته و منجر به گرم شدن بیش از حد دستگاه و در طولانی مدت آسیب رسیدن به دستگاه میشود. این کار زمانی بیشتر اهمیت پیدا میکند که شما از محصولات حالت دهی به مو زیاد استفاده کنید.


سویچ ها:
دو نوع کلید وجود دارند، مدل کشویی و شاسی. سویچ های کشویی در روی دستگیره قرار دارند و اگر سفت باشند استفاده از آنها مشکل است، لمس آنها مشکل است و انگشت به سختی به آنها میچسبد. سویچ های شاسی زمانی که آنها را فشار میدهید عمل میکنند. استفده از آنها آسان است اما ممکن است سهواً روشن شوند و باعث تغییر گرما و سرعت در میانه کار شوند.


فناوری تورمالین: شامل تولید یون های منفی است و هدف آن سرعت بخشیدن به فرایند خشک کردن مو و کاهش الکتریسیته ساکن است.
ما مدل های معرفی شده در بالا را تست کردیم و این سشوار ها را از بین پر فروش ترین ها بررسی کردیم و دریافتیم که هزینه بیشتر به معنی کیفیت بهتر نیست. لذا ارزش دارد که قبل از خرید این بررسی ها را مرور کنید.

اگر اخیرا برای خرید سشوار اقدام کرده باشید احتمالا با اصطلاحات جدیدی روبرو شدید که انتخاب یک سشوار مناسب را برایتان سخت کرده باشد.ما در این سری از مقالاتمان

فناوری تولید یون

سشوار هایی که دارای این قابلیت ها باشند معمولا دارای یک قطعه الکتریکی بیشتر نسبت به سشوار های معمولی می باشد و کار این قطعه یونیزه کردن هوای خرجی سشوار و یا به عبارتی تولید ذرات یونی منفی تولید می کند.

احتمالا به این فکر می کنید که ذرات یون منفی چه فایده ای دارند و چه کاری انجام می دهد؟ قضیه از این قرار است، ذرات یون منفی به قطرات بین موهای شما می خورد و با کاهش جاذبه های بین ملکولی آب و برقراری پیوند کووالانسی با سر مثبت هیدروژن آب باعث خُرد شدن و کوچک شدن ذرات آب و در نتیجه خشک شدن سریع تر موهای شما میشود.

این سشوار برای موهای ضخیم تر و یا به طور کلی برای موهایی مناسب است که سخت خشک می شوند.
ویژگی تورمالین

سشوار هایی که با این قابلیت عرضه می شوند برای یونی کردن هوا به جای استفاده از یک قطعه الکتریکی، از یک قطعه سنگ معدنی (نمونه آن را در تصویر زیر می بینید.) استفاده می کند. این قطعه سنگ در دمای بالا می تواند باعث یونی شدن هوای سشوار شود.

این نوع سشوار ها از توانایی بالاتری در یونی کردن هوای سشوار دارند و منبعی طبیعی برای این امر استفاده می کنند.

از تفاوت های این دو قابلیت باید به موارد زیر اشاره کنیم :

  • قابلیت تورمالین نیاز به مصرف برق اضافه برای تولید یون ندارد.
  • برای فعال سازی قابلیت تورمالین در نیاز به هوای گرم دارد و این قابلیت در دمای پایین عمل نمی کند. اما سشوار های یونی به علت منبع الکتریکی در هر دمایی قابلیت تولید یون را دارند.
  • قابلیت تورمالین یک روش با منشع طبیعی و معدنی میباشد می باشد در حالی که قابلیت یونی منشعی الکتریکی و مصنوعی دارد.
  • سشوارهای تورمالین به مراتب گران تر از سشوارهای یونی می باشند. 
نمونه سنگ تورمالین

انواع المنت سشوار

 در این قسمت در نظر داریم کمی در مورد انواع المنت های سشوار برایتان بنویسیم.

المنت های سشوار میتواند از مواد مختلفی ساخته شود یا روکش هایی از مواد های مختلف داشته باشد.این تفاوت در متریال ، میتواند در میزان تولید و پخش شدگی یون ویا حتی در تولید و پخش شدگی حرارت تفاوت ایجاد کند.

امروزه المنت ها معمولا در سه نوع سرامیکی ، تورمالین و یا تیتانیومی ساخته میشوند.
نوع اول : المنت های سرامیکی یا چینی

مواد سرامیکی به صورت متداول در لوازم ارایشی و حالت دهنده مو( از جمله انواع مختلف اتو مو ، فر کننده های مو ، سشوار های مختلف و …) مورد استفاده قرار میگیرد و از علت های استفاده زیاد از سرامیک در این لوازم، می توان به پخش شدگی بسیار خوب حرارت، انتقال حرارت به صورت یکنواخت میتوان نام برد.

این ویژگی ها نه تنها به خشک کردن بهتر مو کمک میکنند بلکه از آسیب رسیدن به مو های شما نیز بهتر محافظت میکنند.

این نوع المنت ها از تولید و وزش باد با حرارت بالا و از سوختگی مو های شما جلوگیری میکند.
نوع دوم : المنت های تورمالین

همان طور که قبلاً از این ویژگی صحبت شد استفاده از این نوع روکش به علت قدرت خوب آن ها در تولید یون منفی می باشد. اگر قابلیت تولید یون طبیعی برای شما اهمیت دارد یا دارای موهای ضخیم و مجعد میباشید این نوع سشوار ها میتواند برای شما مناسب باشد

البته خالی از لطف نیست که به قیمت بالای این سشوار ها نیز اشاره کنیم.
نوع سوم : المنت های تیتانیومی

المنت های تیتانیومی علاوه بر قدرت بالا در پخش حرارت، می تواند دمای بسیار بالایی را نیز ایجاد کنند. این حرارت تاثیر بسیار زیادی در خشک کردن و تسریع این مرحله ایجاد میکند. اما با اینکه این حرارت به خوبی پخش می شود به علت دمای بالا، می تواند به مو های نازک و حساس آسیب بزند.

در اصل این نوع سشوار مناسب افرادی می باشد که دارای موهای زخیم و یا مو های خیلی بلند میباشد.
سشوارهای معرفی شده در فروشگاه اینترنتی ابروباد نیز همانند سایر محصولات این فروشگاه در برند های متفاوت با کیفیت های تست شده در رنج های قیمتی متفاوت عرضه شده است که با کمترین سود ممکن عرضه می شود. و علاوه بر تضمین کیفیت تضمین پایین ترین قیمت را نیز دارد. یعنی علاوه بر تامین سلیقه های مختلف این اطمینان خاطر را به شما می دهد که با پایین ترین قیمت در مدل انتخابی خود خرید کرده باشید.